Huvitavat

Lehte Hainsalu sõnadele on loodud Ruja laulud "Vaiki kui võid" ja "Teisel pool vett".
Esimene loetud teos oli „Kalevipoja surm“ ning igapäevane koolitee viis mööda Kalevipoja kujust. Sellel kujul oli väga suur roll Lehte maailmapildi ja rahvustunde kujunemisel.
Picture
ØKoolipõlve lemmikkirjanik oli Juhan Sütiste.
Picture
ØLehte kirjanikuteekonnas jäi vahele n-ö „noorkirjaniku aeg“, kuna juba 19- aastasena sai temast NSVL Kirjanike Liidu liige.
Picture
ØLehte püstistas luulenoore rekordi, avaldades 18aastasena oma esikkogu.
Picture
ØLehte arvas kuni oma romaani „Kellakuuljad“ kirjutamiseni, et pole veel trükki andnud raamatut, mis vääriks pühendamist tema abikaasale.
Picture
ØRaamatu „Suur vend Mati ja väike õde Kati“ kirjutas Lehte oma lastest Matist ja Katist.
Picture
ØLehte esineb väga paljudes oma romaanides ja lasteraamatutes erinevate tegelaskujudena.
Picture
Ø Ohvriromaani "Kukelokuti" idee tuli talle kuulates uudist vangidest, kellele saadetakse romaane. Sel hetkel avastas ta, et ohvriromaane, mida tema ja ta abikaasa pigem soovitaksid vangidele saata, polegi. Mõeldud, tehtud! "Elasin ainesse väga sisse, raamatut kirjutasin üle aasta. Lõikasin ajalehtedest välja kõik skandaalid ja artiklid, mis olid kuidagi ohvritega seotud - kokku sai tohutu mapp. Käisin Supilinnas, jalutasin Marja tänaval, vaatasin, kust päike eri aastaaegadel paistab, kõndisin tunde jõe ääres./.../ Põnev on elada teist, hoopis teistmoodi elu." (Drikkit, Ivi. Lehte Hainsalu võib olla ohver ja haldjas. Tartu Postimees 3.2.2000.)
Picture
ØPeaaegu iga Lehte raamat tutvustab lugejale mõnda ala: „Kukelokuti“ tutvustab Wiedemanni sõnaraamatut, eesti luulet, „Viis minutit pärast vihma“- Iiobi raamatut, „Võti kaelas“- maalikunstniku maailmavaadet jne.
Picture

Ø
Raamat „Seitse mütsikest“ on sündinud soovist jutustada lapselapsele tuntud muinasjuttu pisut teistmoodi, sest omad lapsed olevat palunud jutustada Punamütsikest ilma hundita.
 
Picture